Wesprzyj Nas »

Szanowni Państwo!

 

Nasza Fundacja jest jedną z wielu działających w naszym kraju, ale na pewno wyjątkową, bo jedną z nielicznych, którą tworzą i którą kierują osoby niepełnosprawne, które wcześniej pracowały w systemie telepracy.

 

Misją naszej Fundacji jest stworzenie podstaw niezależnego życia dla Osób Niepełnosprawnych. Wspierając nas wspieracie Państwo konkretne działania:

  • wolontariat, który ułatwia wychodzenie z domu,
  • propagowanie idei Osobistego Asystenta,
  • budowę sieci transportu dla Osób Niepełnosprawnych,
  • promocję aktywności zawodowej i społecznej Osób Niepełnosprawnych,
  • propagowanie i wspieranie systemów opieki domowej,
  • kursy i szkolenia Osób Niepełnosprawnych i ich opiekunów,
  • wspieranie i propagowanie idei Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych w Polsce,
  • inicjowanie zmian prawnych ułatwiających niezależne życie Osobom Niepełnosprawnym.

 

Darowizny na nasze konto podlegają odliczeniu na następujących zasadach:

Każdy może wesprzeć organizację pożytku publicznego nic na tym nie tracąc! Wystarczy w zeznaniu zaznaczyć, że część podatku dochodowego chcemy przekazać wybranej organizacji.
Nowe przepisy znacznie uprościły procedurę przekazywania części podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP).
Obecnie nadal można przeznaczyć 1 procent z podatku na rzecz wybranej fundacji czy stowarzyszenia, ale nie trzeba już osobiście wpłacać pieniędzy na konto organizacji.
W ciągu trzech miesięcy od złożenia PIT-u naczelnik właściwego Urzędu Skarbowego ma obowiązek odliczyć wskazaną kwotę z obliczonego podatku i przekazać na konto wybranej organizacji.

Wniosek o przekazanie 1 % podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38. 1% procent przekazują więc w tym roku również podatnicy podatku liniowego i ryczałtowcy!
Podaruj swój „1%” Podatku dla Fundacji Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych Hussar w Szczecinie nr KRS 0000314744
Warunkiem skutecznego skorzystania z ulgi jest złożenie zeznania w terminie. Zeznania złożone po terminie nie dają prawa przekazania 1 % procenta

  • Osoby fizyczne – 6% od dochodu art. 26 pkt 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Powyższe warunki są uregulowane w art. 26 ust. 1 pkt 9, ust. 6a, 6b oraz ust. 7 pkt. 20 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 ze zmian.).
  • Osoby prawne – 10 % od dochodu art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Wszystkie powyższe warunki są uregulowane w ust. 18 ust. 1 pkt 1, 1a, 1c oraz 19 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2001 r. nr 54, poz. 654 ze zmian.).

 

Potwierdzeniem wydatku jest przekaz lub przelew na konto.

 

Wpłaty złotówkowe można kierować na konto:
Bank BGŻ BNP Paribas: 78 2030 0045 1110 0000 0158 3390
 

Wpłaty Dewizowe można kierować na konto:
Bank BGŻ BNP Paribas: PPABPLPK 78 2030 0045 1110 0000 0158 3390
 

Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>