O fundacji

Fundatorem naszej Fundacji jest Yevgen Kulikovsky, Syn Polskich Zesłańców na Syberii. Koło historii jakie przetoczyło się przez jego rodzinę pozwala mu łączyć tradycję i kulturę trzech narodów: Polski, Ukrain i Rosji.

Powrócił do Polski, gdzie był długoletnim pracownikiem i członkiem zespołu Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Na co dzień rehabilituje i odwiedza w domach osoby, które nie mogą samodzielnie wychodzić z domu z powodu choroby nowotworowej.

Szybko jednak zauważył, że często rehabilitant jest także jedynym gościem w domach innych osób niepełnosprawnych, i tak właśnie powstała myśl, aby połączyć doświadczenia ruchu Hospicyjnego z ideą ruchu Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych. Współzałożycielami Fundacji są osoby niepełnosprawne i bliscy z nimi związani

Idea ruchu jest bardzo prosta –  trzeba osobie niepełnosprawnej udzielić takiego wsparcia, aby w pełni samodzielnie mogła decydować o swoim losie i dokonywać takich samych wyborów życiowych jak osoby Pełnosprawne.

Fundacja prowadzi doraźne wsparcie rzeczowe i pomoc w pisaniu pism, a jeśli są takie możliwości to także wolontariat zdalny i stacjonarny.

Fundacja nie zatrudnia pracowników.

Budynek w którym mieści się siedziba fundacji (szkoła sportowa) wolny jest od barier architektonicznych.

Zapraszamy do korzystania z informacji zawartych na stronie fundacji, tekstów pisanych i materiałów nagranych. Polecamy kontakt mailowy i zdalny w godzinach dyżurów fundacji. W miarę naszych możliwości dołożymy starań aby kontakt z fundacją był dogodny dla Osób Niewidomych ,  Głuchych niestety nie wszystkie materiały są dostępne w języku migowym.

Dotychczas nie mamy wśród naszych sympatyków osób migających, postaramy się to zmienić w przyszłości poprzez tłumacza zdalnego.

Zapraszamy do współpracy studentów, słuchaczy, szkół medycznych i kierunków pokrewnych oraz wszystkich chętnych, którzy mogą nam oferować swój czas oraz talent. Fundacja może zrobić tylko tyle na ile silny będzie jej Zespół.

Darowizny dla fundacji podlegają odliczeniu na zasadach ogólnych.

5 Maja 2010 r. Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego.

Zapraszamy do współpracy i serdeczne dziękujemy za każde wsparcie.

Z wyrazami szacunku
Prezes Zarządu
Tomasz Rabiński

Strona internetowa została sfinansowana z Budżetu Państwa przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego – projekt „Dostępni w sieci”. Dofinansowanie i całkowita wartość projektu 10. 000,00 złotych.

Czytaj powyższy tekst

Flaga Polski oraz godło Polski.
Szybki kontakt

e-mail: fundacja.hussar@gmail.com
tel. +48 517 392 265

Dane fundacji

Fundacja Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych Hussar w Szczecinie
ul. Lucjana Rydla 49, 70-783 Szczecin

KRS: 0000314744
NIP: 955-22-44-383
REGON: 320578263

Wesprzyj nas

Bank BGŻ BNP Paribas:
78 2030 0045 1110 0000 0158 3390

Wpłaty Dewizowe można kierować na konto:
Bank BGŻ BNP Paribas:
PPABPLPK 78 2030 0045 1110 0000 0158 3390